TE REJAT E FUNDIT
19-20 maj 2017, me rastin e ditės botėrore tė sipėrmarrjes femėrore, Znj.Flutura Xhabia nderohet me...
Ndertimi i nje Dialogu Efektiv Publik- Privat, Fokusi i kėtij aktiviteti rajonal ėshtė identifikimi i...
Koalicioni pėr Gratė dhe tė Rinjtė nė Politikė nė bashkėpunim me Shtėpia e tė Drejtave tė Njeriut/CRCA...
"Mundesite e Agrobiznesit Shqiptar" Takim rajonal ne Shkoder, prezantimi i CAI Common Agrobusiness...
Fuqizimi ekonomik i gruas... (lexo te plote)
Mundesite e Agrobiznesit Shqiptar 09/ 04/ 2016

E Shtune, 09 Prill 2016

"Mundesite e Agrobiznesit Shqiptar"
Takim rajonal ne Shkoder, prezantimi i CAI (Common Agrobusiness Initiative). Nje nisme vullnetare e 10 institucioneve publike dhe private krijuar ne kuader te programit per Zhvillimin e Sektorit Privat , e cila ka si qellim rritjen e informimit, ndergjegjesimin dhe nxitjen e fermereve per te aplikuar mbi fondet e BE ne sherbim te agro-biznesit si dhe ndergjegjesimin e gruas fermere shqiptare ne lidhje me ligjet per barazine e te drejtes se prones. 
Prezantimi i projektit Sared, Formalizimi i Biznesit, Fondet e AZHBR etj.
Ky takim u zhvillua ne ambientet e SHGPAZ Shkoder , me ndihmen e te gjithe aktoreve dhe paleve te interesuara per zhvillimin e ketij takimi. 
09/ 04/ 2016, Shkoder