TE REJAT E FUNDIT
19-20 maj 2017, me rastin e ditės botėrore tė sipėrmarrjes femėrore, Znj.Flutura Xhabia nderohet me...
Ndertimi i nje Dialogu Efektiv Publik- Privat, Fokusi i kėtij aktiviteti rajonal ėshtė identifikimi i...
Koalicioni pėr Gratė dhe tė Rinjtė nė Politikė nė bashkėpunim me Shtėpia e tė Drejtave tė Njeriut/CRCA...
"Mundesite e Agrobiznesit Shqiptar" Takim rajonal ne Shkoder, prezantimi i CAI Common Agrobusiness...
Fuqizimi ekonomik i gruas... (lexo te plote)
FUQIZIMI EKONOMIK I GRUAS- TRYEZE E RRUMBULLAKET 06 / 04 / 2016

E Merkure, 06 Prill 2016

Fuqizimi ekonomik i gruas! Sikur nje mesim, praktike a nismė te fillohet ne kete fushe emergjente dhe mjaft reversibel, si permiresimi ekonomik, integrimi ne ekonomi i grave ne bujqesi e artizanat, ne biznes a menaxhim, jane fitore zhvillimore polivalente dhe me rrezatim te larte social. Nje tryeze e rrumbullaket e forcave politike te cilet kur ulen sebashku ne tryezen e takimit tre apo 4 zv. ministra, drejtore e deputete, influencojne, nxisin dhe performojne nje prezence pozitive te ceshtjeve madhore te vendit. 06 / 04/ 2016, TIRANE