TE REJAT E FUNDIT
19-20 maj 2017, me rastin e ditės botėrore tė sipėrmarrjes femėrore, Znj.Flutura Xhabia nderohet me...
Ndertimi i nje Dialogu Efektiv Publik- Privat, Fokusi i kėtij aktiviteti rajonal ėshtė identifikimi i...
Koalicioni pėr Gratė dhe tė Rinjtė nė Politikė nė bashkėpunim me Shtėpia e tė Drejtave tė Njeriut/CRCA...
"Mundesite e Agrobiznesit Shqiptar" Takim rajonal ne Shkoder, prezantimi i CAI Common Agrobusiness...
Fuqizimi ekonomik i gruas... (lexo te plote)
Ligji i Dhomave te Tregtise , 23 / 02 / 2016

E Marte, 23 Shkurt 2016

Diskutim i hapur per ligjin e dhomave te tregtise. Lider i kesaj nisme, per ndryshimin dhe permiresimin e marredhenieve te dhomave me biznesin, mbetet dhoma e tregtise e Tiranes; mbeshtetese luajale eshte edhe grupi i biznesit femeror qe realisht ka qene dhe mbetet nje partnere e sigurte dhe aktive e dhomave te tregtise, ne te gjithe vendin. Parlamenti ende nuk e ka miratuar kete ligj, por shpresoj se shpejti do te jete ne axhenden e tij. 23 / 02 / 2016 , TIRANE