TE REJAT E FUNDIT
19-20 maj 2017, me rastin e ditės botėrore tė sipėrmarrjes femėrore, Znj.Flutura Xhabia nderohet me...
Ndertimi i nje Dialogu Efektiv Publik- Privat, Fokusi i kėtij aktiviteti rajonal ėshtė identifikimi i...
Koalicioni pėr Gratė dhe tė Rinjtė nė Politikė nė bashkėpunim me Shtėpia e tė Drejtave tė Njeriut/CRCA...
"Mundesite e Agrobiznesit Shqiptar" Takim rajonal ne Shkoder, prezantimi i CAI Common Agrobusiness...
Fuqizimi ekonomik i gruas... (lexo te plote)
SHPALLEN FITUESET E VLERĖSIMIT KOMBĖTAR “GRUAJA E VITIT 2015” , GRUAJA E VITIT NE KATEGORINE SHOQERI CIVILE - ZNJ. FLUTURA XHABIJA 14 / 04 / 2016

E Enjte, 14 Prill 2016

 SHPALLEN FITUESET E VLERĖSIMIT KOMBĖTAR “GRUAJA E VITIT 2015”Tiranė 13 Janar 2015, Koalicioni pėr Gratė dhe tė Rinjtė nė Politikė nė bashkėpunim me Shtėpia e tė Drejtave tė Njeriut/CRCA Shqipėri dhe me mbėshtetjen e Olof Palme International Center, bėnė sot publike fitueset e Vlerėsimit Kombėtar “Gruaja e Vitit 2015" nė Shqipėri.Ēmimi Gruaja e Vitit nė kategorinė Politikė shkoi pėr znj. Grida Duma, Koordinatore pėr Marrėdhėniet me Publikun nė Partinė Demokratike (1743 vota ose 39 % e 4431 votave tė dhėna pėr gratė nė politikė), Ēmimi Gruaja e Vitit nė kategorinė Media shkoi pėr znj. Eni Ēobani, Ndėrmjetėse – Drejtuese e rubrikės ‘Shihemi nė gjyq’ nė Televizionin Klan, nė programin “E Diela Shqiptare”, (697 vota, ose 23 % e 3002 votave tė dhėna pėr gratė nė media), Ēmimi Gruaja e Vitit nė kategorinė Shoqėri Civile shkoi pėr znj. Flutura Xhabija, Drejtuese e Shoqatės Kombėtare tė Grave Profesioniste, Afariste dhe Zejtare ( 753 vota, ose 24 % e 3059 votave tė dhėna pėr gratė nė shoqėri civile).
Kjo iniciativė, ka pėr qėllim tė fuqizojė kauzėn e tė drejtave dhe avancimit tė grave dhe vajzave nė Shqipėri, si njė mjet qė kontribuon nė evidentimin dhe mbėshtetjen e tyre nė fusha tė vėshtira shoqėrore si politika, media dhe shoqėria civile.