TE REJAT E FUNDIT
19-20 maj 2017, me rastin e ditės botėrore tė sipėrmarrjes femėrore, Znj.Flutura Xhabia nderohet me...
Ndertimi i nje Dialogu Efektiv Publik- Privat, Fokusi i kėtij aktiviteti rajonal ėshtė identifikimi i...
Koalicioni pėr Gratė dhe tė Rinjtė nė Politikė nė bashkėpunim me Shtėpia e tė Drejtave tė Njeriut/CRCA...
"Mundesite e Agrobiznesit Shqiptar" Takim rajonal ne Shkoder, prezantimi i CAI Common Agrobusiness...
Fuqizimi ekonomik i gruas... (lexo te plote)
Young Women as Job Creators- WED-AFAEMME , 17 / 12 / 2015

E Diele, 10 Janar 2016

WED-AFAEMME: Hapja e nje biznesi per te rejat dhe studentet nuk eshte mision i pamundur, madje nese ben nje plan te detajuar, nese mbeshtetesh nga grupi i interesit, si SHGPAZ, nga universitetet si UET dhe APB, 5 studente do te hapin biznes te vetin ne 2016, njera mbeshtetet me grant, nje tjetre i akordohet nje trajnim tre-mujor falas, ne Luksemburg, ne nje universitet me nė zė te ketij qyteti-shtet! Megjithate fituese jane edhe 20 studentet e perzgjedhura si dhe te mireinformuara e ne komunikim edhe 100 pjesemarreset nga te dy universitetet tona! Nga qielli vjen bekimi, kur veshtron se po punohet, studiohet, veprohet dhe zbatohet! Nje format i papare! 17 / 12 / 2015.