TE REJAT E FUNDIT
19-20 maj 2017, me rastin e ditės botėrore tė sipėrmarrjes femėrore, Znj.Flutura Xhabia nderohet me...
Ndertimi i nje Dialogu Efektiv Publik- Privat, Fokusi i kėtij aktiviteti rajonal ėshtė identifikimi i...
Koalicioni pėr Gratė dhe tė Rinjtė nė Politikė nė bashkėpunim me Shtėpia e tė Drejtave tė Njeriut/CRCA...
"Mundesite e Agrobiznesit Shqiptar" Takim rajonal ne Shkoder, prezantimi i CAI Common Agrobusiness...
Fuqizimi ekonomik i gruas... (lexo te plote)

Hyrja ne fuqi e pjeses se trete dhe te fundit te Kodit te ri Doganar – Drafti i Dispozitave Zbatuese“ - Takim ndergjegjesues me perfaqesues te grupeve te interesit

  “Hyrja ne fuqi e pjeses se trete dhe te fundit te Kodit te ri Doganar – Drafti i Dispozitave Zbatuese“ - Takim ndergjegjesues me perfaqesues te grupeve te interesit. Me date 1 qershor hyn ne fuqi kodi i ri doganor i cili ka si synim lehtesimin e procedurave doganore. Kryerja e kontrolleve ne baze te analizes se riskut (gjate zhdoganimit, pas zhdoganimit), si dhe regjistrimi dhe deklarimi online (para nisjes dhe para mberritjes se mallit, per te reduktuar edhe kontaktin direkt me deget e doganave) pritet te sjelle risi, dhe te permiresoje raportin e biznesit me doganen. Kodi i ri gjithashtu parashikon zgjatjen e afatit te qendrimit te mallrave te magazinuara si dhe mundesine per te levizur mallrat deri ne 90 dite. 24 maj 2017 Dhoma Amerikane e Tregtise dhe Drejtoria e Pergjithshme e Doganave
Company email