TE REJAT E FUNDIT
19-20 maj 2017, me rastin e ditės botėrore tė sipėrmarrjes femėrore, Znj.Flutura Xhabia nderohet me...
Ndertimi i nje Dialogu Efektiv Publik- Privat, Fokusi i kėtij aktiviteti rajonal ėshtė identifikimi i...
Koalicioni pėr Gratė dhe tė Rinjtė nė Politikė nė bashkėpunim me Shtėpia e tė Drejtave tė Njeriut/CRCA...
"Mundesite e Agrobiznesit Shqiptar" Takim rajonal ne Shkoder, prezantimi i CAI Common Agrobusiness...
Fuqizimi ekonomik i gruas... (lexo te plote)

Pjesemarrja e qytetareve ne zgjedhjet e vitit 2017

 “Pjesemarrja e qytetareve ne zgjedhjet e vitit 2017” Me date 5 Qershor 2017 u zhvillua ne ambientet e qendres se informimit te BE-se ne Shkoder takimi me ambasadoren Romana Vlahutin, shefe e delegacionit te BE-se ne Shqiperi per “PJESEMARRJEN E QYTETAREVE NE ZGJEDHJET E VITIT 2017” Shefja e delegacionit te BE Zj. Romana Vlahutin, zhvilloi nje takim me perfaqesues te shoqerise civile, ku beri thirrje qe te gjithe pa perjashtim duhet te jene te vemendshem persa i perket cdo parregullsie qe cenon te drejten dhe lirine e zgjedhjeve. Qytetaret shqiptare kane mbi supe peshen dhe pergjegjesin per 4 vitet e ardhshme, prandaj duhet me cdo kusht te refuzojne cdo presion mbi voten e lire, si dhe te shfaqin pergjegjesi dhe integritet te larte deri ne perfundim te procesit zgjedhor. Se shpejti do te lancohet “ Public Awareness Campaign”, nje fushate e cila ka per qellim rritjen ndergjegjesimit publik mbi rendesine e zgjedhjeve te lira dhe te ndershme, si dhe te gjithe do te kene mundesi te njihen dhe perdorin nje lloj aplikacioni per telefonat celulare, i cili do te sherbeje per te raportuar cdo problem gjate zgjedhjeve nepermjet telefonit, drejt KQZ apo vezhguesve te huaj. Asnje vote e shitur nuk do ju shperblehet e as do ju pasuroje, vetem do ju beje skllav te perjetshem te varferise dhe politikes se korruptuar. E mėrkure, 5 Qershor 2017 Shkodėr
Company email