TE REJAT E FUNDIT
19-20 maj 2017, me rastin e ditės botėrore tė sipėrmarrjes femėrore, Znj.Flutura Xhabia nderohet me...
Ndertimi i nje Dialogu Efektiv Publik- Privat, Fokusi i kėtij aktiviteti rajonal ėshtė identifikimi i...
Koalicioni pėr Gratė dhe tė Rinjtė nė Politikė nė bashkėpunim me Shtėpia e tė Drejtave tė Njeriut/CRCA...
"Mundesite e Agrobiznesit Shqiptar" Takim rajonal ne Shkoder, prezantimi i CAI Common Agrobusiness...
Fuqizimi ekonomik i gruas... (lexo te plote)

Takim Konsultativ persa i perket Projektligjit mbi Zejtarine.

 Takim konsultativ pesa i perket Projektligjit mbi Zejtarine. Ne kete tryeze te rrumbullaket moren pjese perfaqesueset e Ministrise se mireqenies sociale dhe rinise, nje grup zejtaresh nga Shkodra si dhe Shoqata e grave profesioniste, afariste e zejtare, si nje ze i forte i mbeshtetjes se interesave te grave artizane. U mbajt nje prezantim i projektligjit , u shprehen dhe u moren sugjerime rreth problematikave dhe ceshtjeve kryesore te grave artizane, te cilat u degjuan me vemendje dhe u moren ne konsiderate nga perfaqesueset e ministrise se mireqenies sociale dhe rinise. Projektligjin mund ta gjeni ne faqen e webit www.shgppaz.al , ne rubriken - Legjislacioni. Faleminderit! Date 14 Prill 2015 Tirane
Company email