TE REJAT E FUNDIT
19-20 maj 2017, me rastin e ditės botėrore tė sipėrmarrjes femėrore, Znj.Flutura Xhabia nderohet me...
Ndertimi i nje Dialogu Efektiv Publik- Privat, Fokusi i kėtij aktiviteti rajonal ėshtė identifikimi i...
Koalicioni pėr Gratė dhe tė Rinjtė nė Politikė nė bashkėpunim me Shtėpia e tė Drejtave tė Njeriut/CRCA...
"Mundesite e Agrobiznesit Shqiptar" Takim rajonal ne Shkoder, prezantimi i CAI Common Agrobusiness...
Fuqizimi ekonomik i gruas... (lexo te plote)

Flutura Xhabija
Flutura dhe Bijte ( Presidente )

”Biznesi femeror, shpirti i nje shoqerie te zhvilluar” Institut Privat i Pėrkthimeve “Flutura & Sons” “Flutura & Sons” ėshtė institut i liēensuar pėr pėrkthime ligjore profesionale, nė tė gjitha gjuhėt dhe tė ēdo fushe. Me pėrvoje 20 vjeēare nė fushėn e pėrkthimit, interpretimit, trajnimit e informacionit; Ka njė staf full-time dhe part-time me profesionistė tė diplomuar nė tė gjitha gjuhėt: evropiane, latine, arabe, aziatike dhe tė rralla; Ka marken dhe logon e zyrtarizuar dhe operon ne te gjithe territorin e Shqiperise, ne rajon dhe ne Evrope e me gjere. Klientet e ketij instituti te njohur jane potenciale, privat dhe shteterore, te huaj dhe vendas, te rastit dhe te perhershem. Permiresimi vijimisht i cilesise se perkthimeve dhe sherbimeve te fushes, perdorimi i nje teknologjie kohore dhe koherente me kerkesat e tregut, e ka kthyer kete institucion privat nje pike te forte ne fushen e perkthimeve dhe sherbimeve shume cilesore duke nxitur konkurrencen dhe gjetjeve te rrugeve te reja ne hapesiren perkthimore shqiptare.
Flutura dhe Bijte
”Biznesi femeror, shpirti i nje shoqerie te zhvilluar” Institut Privat i Pėrkthimeve “Flutura & Sons” “Flutura & Sons” ėshtė institut i liēensuar pėr pėrkthime ligjore profesionale, nė tė gjitha gjuhėt dhe tė ēdo fushe. Me pėrvoje 20 vjeēare nė fushėn e pėrkthimit, interpretimit, trajnimit e informacionit; Ka njė staf full-time dhe part-time me profesionistė tė diplomuar nė tė gjitha gjuhėt: evropiane, latine, arabe, aziatike dhe tė rralla; Ka marken dhe logon e zyrtarizuar dhe operon ne te gjithe territorin e Shqiperise, ne rajon dhe ne Evrope e me gjere. Klientet e ketij instituti te njohur jane potenciale, privat dhe shteterore, te huaj dhe vendas, te rastit dhe te perhershem. Permiresimi vijimisht i cilesise se perkthimeve dhe sherbimeve te fushes, perdorimi i nje teknologjie kohore dhe koherente me kerkesat e tregut, e ka kthyer kete institucion privat nje pike te forte ne fushen e perkthimeve dhe sherbimeve shume cilesore duke nxitur konkurrencen dhe gjetjeve te rrugeve te reja ne hapesiren perkthimore shqiptare.