KUSH JEMI

Shoqata e Grave Profesioniste Afariste dhe Zejtare pėrfaqėson atė grup tė grave dhe vajzave qė e konsiderojnė biznesin e tyre si, humanizem, emancipim te kulturės dhe ekonomi sė. SHGPAZ ėshtė njė nga shoqatat mė tė vjetra nė Shqipėri, e cila eshte krijuar nė vitin 1992 dhe ėshtė e njohur nė shkallė kombėtare dhe ndėrkombėtare. Misioni i ketij grupi ėshtė emancipimi i grave shqiptare nėpėrmjet rritjes sė autoritetit tė tyre nė tė gjitha profesionet, mjeshterite dhe sipermarrjet. Pa dyshim ne focus mbetet mbėshtetja, inkurajimi nė aktivitetin e tyre ekonomik, professional e artizanal. Ndersa strategjia e shoqates ėshtė suporti real i zhvillimit te ndėrmarrjeve mikro, tė vogla dhe tė mesme tė drejtuara nga gratė nė Republikėn e Shqipėrisė.

ANETARET

Shoqata jone ka ne perberje biznese te ndryshme, sherbime dhe prodhime, ndertim dhe ligjshmeri, turizem dhe artizanat, shitblerje dhe IT, imobiliare dhe arkitekture, mobileri dhe mjekesi private etj.

Legjislacion

SHKGPAZ per drejtimin e saj mbeshtetet ne STATUTIN e te miratuar dhe aprovuar nga anetaret e saj dhe Gjykata e rrethit Tirane. ORGANET DREJTUESE TE SHOQATES 1. Asambleja e Pergjithshme e Anėtarėve te Shoqatės”SH.K.G.P.A.Z” 2. Keshilli drejtues 3. Kryetarja dhe Sekretarja e Shoqates

PUBLIKIME

Shgpaz gjate 20 viteve te aktivitetit te saj, ka publikuar nje seri botimesh gjithmone keto ne dobi te grave dhe vajzave sipermarrese. 1.Botimi i pare i SHGPAZ eshte libri " Ligji me mborn dhe mua" ne vitin 1998, ky liber eshte publikuar ne dy vellime. 2.Botim tjeter i Shgpaz eshte "Situata e gruas ne Shqiperi" ne vitin 2000. 3.Katalogu panairi kombetar "Shpirti i sipermarrjes femerore" viti 2004 4.Katalogu "Grate ne biznes" botur ne vitin 2008 5.Katalogu i sipermarresve Shiptare ne Bruksel, botuar ne vitin 2012 6.Katalogu i rrjetit te grave siperamarrese, botuar ne vitin 2013 7.Katalogu i mentoreve START-W, botuar ne vitin 2014 Gjithashtu SHGPAZ ka botuar cdo muaj buletinin e saj informativ, i cili gjate viteve ka ndryshuar formem dhe eshte permirsuar.
KALENDAR
FOTO GALERI
AKTIVITETE
19-20 maj 2017, me rastin e ditės botėrore tė sipėrmarrjes femėrore, Znj.Flutura Xhabia nderohet me...
Ndertimi i nje Dialogu Efektiv Publik- Privat, Fokusi i kėtij aktiviteti rajonal ėshtė identifikimi i...
Koalicioni pėr Gratė dhe tė Rinjtė nė Politikė nė bashkėpunim me Shtėpia e tė Drejtave tė Njeriut/CRCA...
"Mundesite e Agrobiznesit Shqiptar" Takim rajonal ne Shkoder, prezantimi i CAI Common Agrobusiness...
Fuqizimi ekonomik i gruas... (lexo te plote)

Anetaresohu

 • Per tu antarsuar ne SHGPAZ dhe per tu njohur me kushtet e anetarsimit mund te kontaktoni ne numrat e kontaktit: +355 4 22 35 726 ose ne adresen tone te e-mailit info.shgpaz@yahoo.com
  Kliko per me shume

Partnere / Lidhje

  PARTNERET VENDAS: METE, AIDA, Biznes Albania, AmCham- American Chamber of Commerce in Albania, MPCSSHB, Ministria e Turizmit dhe Zhvillimit Urban, Muzeu Kombetar, IDM, Partners Albania, Bashkia Tirane, Prefektura Kukes, Bashkia e Ersekes, Gender Integration, Komisioni i Iigjeve, Kristal Center, Conad, City park, Universiteti Talent- Durres, Universiteti Reald Vlore, Instituti Numani Fier, ASAG, DHTIT
 • PARTNERE TE HUAJ NE SHQIPERI
 • UN WOMEN, GIZ, Acer, ICE, EDEP, Banka UBA, EU Info Network, U.S Embassy-Tirana, Ambasada Austriake Tirane, EBRD, Tasco, PNUD, UNDP, SOROS, OECD
 • PARTNER TE HUAJ JASHTE SHQIPERIS
 • MBB, HWK, AIC, Camera di Commercio Ancona, SHZPAZ, ILO, SEECEL, GTF, AFAEMME, BALKANCOALITION
 • estProin dictum elementum
 • velitFusce euismod conse
 • Vestibulum iaculis lacinia

KONTAKT

Albanian national, professional, businesswomen and crafts association Rruga:Mujo ulqinaku, Pallati:Kristian Konstruction,kati 1, ap.9 Tirana-Albania phone/fax:00355 4 2235726 mob.0682763344, 0692572423 info.shgpaz@yahoo.com shgpaz.albania@yahoo.com fluturax5@gmail.com www.shgpaz.al
Company email